Spółka LECH laureatem konkursu Puchar Recyklingu 2023

P.U.H.P. LECH Sp. z o.o. ponownie wyróżnione w dziedzinie recyklingu. W trakcie uroczystej gali, która odbyła się 12 grudnia we Wrocławiu Prezes Zarządu, Michał Stefanowicz, odebrał wyróżnienie dla naszej spółki w XXIV edycji ogólnopolskiego Konkursu Puchar Recyklingu w kategorii „Rekordowy karton”.

Ilustracja do artykułu _DSC8962.jpg

Wyróżnienie zostało przyznane za zebranie ponad 375 ton opakowań wielomateriałowych w 2022 r. To ponad 120 ton więcej niż w roku poprzednim! W ramach kategorii „Rekordowy karton” uczestnicy nagradzani są zarówno za ilość zebranych opakowań po mleku oraz sokach, jak i za skuteczność, efektywność, a także innowacyjność działań edukacyjnych.

KONKURS PUCHAR RECYKLINGU

Konkurs Puchar Recyklingu organizowany przez miesięcznik "Przegląd Komunalny", w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Skierowany zarówno dla gmin, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów.

W przypadku gmin i przedsiębiorstw komisja konkursowa ocenia poziomy odzysku poszczególnych frakcji odpadów, ekoinnowacje oraz działania edukacyjne. Podmioty te walczą o nagrody główne, którymi są Puchary Recyklingu, a także o nagrody za wyniki we frakcjach.

Każdego roku finał konkursu odbywa się podczas prestiżowego Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON. Podczas tegorocznej gali, która odbyła się 12 grudnia we Wrocławiu, wyróżnienie w kategorii "Rekordowy karton" odebrał Prezes Zarządu P.U.H.P. LECH Michał Stefanowicz.

Powrót na początek strony