Aktualności

 • Ilustracja do artykułu 20240220_124729.jpg

  PUHP LECH na konferencji TPOK w Olsztynie

  Przedstawiciele PUHP LECH Spółka z o.o. biorą udział w ogólnopolskiej Konferencji "Termiczne Przekształcanie Odpadów Komunalnych" w Olsztynie organizowanej przez wydawnictwo Nowa Energia.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu Wielka Orkiestra.jpg

  Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy 2024

  Włączamy się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej spółce PUHP LECH Spółka z o.o. – stanęły stacjonarne puszki WOŚP, do których pracownicy mogą wpłacać pieniądze i wspierać na akcję.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu gazela.jpg

  PUHP LECH z tytułem Gazeli Biznesu 2023

  Tytuł Gazeli Biznesu 2023 otrzymała spółka LECH i znalazła się w gronie małych i średnich przedsiębiorstw, które w ostatnich 3 latach odnotowała wzrosty i poniosła strat. Ranking organizowany jest przez dziennik Puls Biznesu.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 1 - logo.jpg

  Poszukiwany pracownik do nowej linii produkcji płyt kompozytowych

  ZUOK w Hryniewiczach poszukuje pracownika na stanowisko Technika utrzymania ruchu linii technologicznej, którego zadaniem będzie nadzór i eksploatacja ciągu technologicznego do produkcji płyt kompozytowych, który powstaje w zakładzie. Na oferty czekamy do 31 stycznia 2024 r.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu podsumowanie_roku.jpg

  Ponad dwa tysiące osób odwiedziło ZUOK Białystok w 2023 roku

  Nasze działania edukacyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W 2023 r. 2215 osób odwiedziło Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku w ramach wycieczek zorganizowanych i dni otwartych.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu _DSC8962.jpg

  Spółka LECH laureatem konkursu Puchar Recyklingu 2023

  P.U.H.P. LECH Sp. z o.o. ponownie wyróżnione w dziedzinie recyklingu. W trakcie uroczystej gali, która odbyła się 12 grudnia we Wrocławiu Prezes Zarządu, Michał Stefanowicz, odebrał wyróżnienie dla naszej spółki w XXIV edycji ogólnopolskiego Konkursu Puchar Recyklingu w kategorii „Rekordowy karton”.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 01.jpg

  Dzień otwarty: 10 lat od rozpoczęcia budowy ZUOK

  2 grudnia 2013 roku to data ważna w historii Białegostoku i spółki LECH. Dokładnie 10 lat temu otrzymaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę, co umożliwiło rozpoczęcie prac, w wyniku których powstał Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Z tej okazji w sobotę odbył się dzień otwarty w naszym zakładzie, podczas którego mieszkańcy mieli okazję zobaczyć, jak dzięki spalaniu odpadów produkujemy energię elektryczną i ciepło systemowe.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu dzien_otwarty_02-12-2023_2.jpg

  2 grudnia Dzień Otwarty w ZUOK Białystok

  Zapraszamy na Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku, który odbędzie się w sobotę 2 grudnia 2023 r. Zapraszamy do rejestrowania się na naszej stronie internetowej.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 20230927_124442_resize.jpg

  Białostocki Klaster Energii. Energia z odpadów trafi do instytucji miejskich.

  Porozumienie w sprawie powołania Białostockiego Klastra Energetycznego zostało dziś podpisane przez Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego oraz Zarządy spółek miejskich PUHP LECH i Wodociągi Białostockie. Powołanie klastra umożliwi w przyszłości m.in. sprzedaż energii elektrycznej produkowanej w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych bezpośrednio do obiektów należących do Miasta Białystok. W efekcie instytucje miejskie będą korzystać z tańszej energii elektrycznej.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 01_resize.jpg

  Umowa na budowę kompostowni w trybie „Zaprojektuj i zbuduj” podpisana

  Umowa na budowę kompostowni została dziś podpisana między Zarządem P.U.H.P. LECH w Białymstoku a Konsorcjum MTM Budownictwo Sp. z o.o. (Lider) i MTM Ekotechnika Sp. z o.o. Instalacja, która zostanie oddana do użytku w 2025 r. na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. W imieniu naszej Spółki umowę podpisywali: Prezes Zarządu Michał Stefanowicz i Wiceprezes Zarządu Alina Pisiecka.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony