Nawóz Kompośniaczek do upraw w ogrodzie i rolnictwie

W ZUOK w Hryniewiczach powstaje certyfikowany nawóz organiczny z odpadów zielonych, który doskonale nadaje się do upraw. "Kompośniaczek" wytwarzany jest ze skoszonej trawy, zgrabionych liści i przyciętych gałęzi.

Zakład Utylizacji Odpadów w Hryniewiczach uzyskał w 2019 roku  pozytywną opinię Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju wsi dopuszczającą do obrotu organiczny kompost zarejestrowany pod nazwą „Kompośniaczek”. Spełnia on wszystkie wymogi jakościowe jak i przewidziane prawem normy. 

STOSOWANIE KOMPOŚNIACZKA

Organiczny kompost może być stosowany w uprawach polowych roślin rolniczych, uprawie roślin ozdobnych i trawników, jako komponent dla upraw roślin doniczkowych,balkonowo - tarasowych, a także w rekultywacji terenów zdegradowanych.

10 ton nawozu zawiera co najmniej 50 kg azotu, 20 kg fosforu i 30 kg potasu, dlatego też polecany jest szczególnie do gleb o niskiej zawartości próchnicy.

GDZIE KUPIĆ KOMPOŚNIACZEK?

Cena "Kompośniaczku" jest bardzo atrakcyjna wynosi: 50 zł za tonę.

Kompost powstaje z odpadów komunalnych, dlatego może zawierać zanieczyszczenia np. w postaci np. strzępków folii i drobnego szkła. Przed zakupem zapraszamy do obejrzenia nawozu w ZUOK w Hryniewiczach. Osoby zainteresowane zakupem kompostu zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 – 15.00 do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. 

Towar do odbioru w ZUOK w Hryniewiczach. Zakład nie zapewnia transportu.

Więcej  informacji na temat możliwości zakupu oraz uzyskają Państwo pod adresem e-mail k.mielech@lech.net.pl oraz pod numerem telefonu 85 678 49 30.

Zakup ilości powyżej 2 ton wyłącznie po wcześniejszym kontakcie. Sprzedaż będzie realizowana w miarę dostępności produktu na magazynie.

Osoby fizyczne mogą kupić nawóz płacąc gotówką lub kartą płatniczą.

 

Załączniki

Powrót na początek strony