Bezpłatny odbiór dużych elektroodpadów z domu

Posiadacze dużych i ciężkich urządzeń, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mają możliwość skorzystania z usługi ich bezpłatnego odbioru z domu. Aby zamówić usługę bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci z domu należy zadzwonić pod numer 85 741 79 83.

Ilustracja do artykułu odbior500.png

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera szkodliwe substancje, które mogą stanowić znaczne zagrożenie zdrowotnie i negatywnie wpłynąć na stan środowiska. Dlatego prawo polskie i europejskie klasyfikuje się je jako odpady niebezpieczne i nakazuje ich selektywne zbieranie.

Mniejsze elektroodpady jak np. telefony komórkowe, komputery i podzespoły, narzędzia elektryczne, drobny sprzęt agd i rtv itp. mogą być wyrzucane do 100 zielonych kontenerów na elektrośmieci rozstawionych na terenie całego Białegostoku. To nowy rodzaj pojemników, który rozszerza system selektywnej zbiórki odpadów w mieście. Mieszkańcy Białegostoku będą teraz mogli jeszcze łatwiej pozbyć się starego, zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dokładne lokalizacje pojemników dostępne na MAPIE POJEMNIKÓW.

 

Powrót na początek strony